27.03.2021 – Rata de incidență COVID-19, la nivelul județului Sibiu

27.03.2021 – Informare COVID-19, GCS
29 martie 2021
28.03.2021 – Informare COVID-19, GCS
29 martie 2021

Vă informăm că rata de incidență cumulată la nivelul județului Sibiu este de 3,33/1000 de locuitori în ultimele 14 zile. În ceea ce privește rata de incidență cumulată în UAT-urile din județul Sibiu este următoarea:

UATPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILERata de incidență
ORAŞ CISNĂDIE250851606,38
ŞURA MICĂ3569215,88
ŞELIMBĂR15326795,15
MUNICIPIUL SIBIU1703268715,11
TILIŞCA145274,82
TÂRNAVA3404154,41
ORAŞ OCNA SIBIULUI4379173,88
ŞURA MARE5128183,51
MUNICIPIUL MEDIAŞ564631612,85
CÂRŢIŞOARA140942,84
PORUMBACU DE JOS330792,72
ORAŞ MIERCUREA SIBIULUI4875112,26
POPLACA181242,21
ORAŞ COPŞA MICĂ5927132,19
RĂŞINARI5665122,12
ORLAT332772,1
ORAŞ SĂLIŞTE6264132,08
ARPAŞU DE JOS289462,07
NOCRICH343172,04
HOGHILAG253251,97
SLIMNIC410681,95
ROŞIA6190121,94
BRATEIU415081,93
POIANA SIBIULUI247241,62
ALŢINA191931,56
CHIRPĂR194531,54
APOLDU DE JOS130621,53
ORAŞ AVRIG15527221,42
ORAŞ AGNITA11637161,37
CRISTIAN450161,33
ŞEICA MARE466961,29
SADU271831,1
LOAMNEŞ284031,06
RACOVIŢA294331,02
BAZNA404440,99
MICĂSASA222320,9
VALEA VIILOR221320,9
ORAŞ TĂLMACIU836870,84
CÂRŢA121910,82
GURA RÂULUI381130,79
ORAŞ DUMBRĂVENI842260,71
LASLEA427830,7
BOIŢA158510,63
MERGHINDEAL164310,61
AŢEL170110,59
IACOBENI340920,59
DÂRLOS362720,55
JINA364920,55
ŞEICA MICĂ181610,55
PĂUCA183810,54
MOŞNA375520,53
AXENTE SEVER431520,46
TURNU ROŞU253210,39
BIERTAN305910,33
VURPĂR300410,33
ALMA191700
BÂRGHIŞ231800
BLĂJEL237400
BRĂDENI165500
BRUIU97500
LUDOŞ69100
MARPOD97700
MIHĂILENI110900
RÂU SADULUI59800

În conformitate cu adresa CNCCI nr. 117348/05.03.2021, începând din 06.03.2021 rata de incidență la nivel de județ/UAT se calculează automat în platforma alerte.ms.ro . Drept urmare valorile ratei de incidență la nivel județean/UAT pentru ziua curentă au fost extrase din platforma mai sus menționată.

Andreea Ștefan

Purtător de cuvânt Instituția Prefectului Județul Sibiu

presa@prefecturasibiu.ro

Preluat de pe site-ul: https://sb.prefectura.mai.gov.ro/comunicat-de-presa-462/