24.03.2021 – Rata de incindență COVID-19, la nivelul județului Sibiu

24.03.2021 – Informare COVID-19, GCS
26 martie 2021
25.03.2021 – Informare COVID-19,GCS
26 martie 2021

Vă informăm că rata de incidență cumulată la nivelul județului Sibiu este de 3,04/1000 de locuitori în ultimele 14 zile. În ceea ce privește rata de incidență cumulată în UAT-urile din județul Sibiu este următoarea:

UATPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILERata de incidență
TILIŞCA1452106,89
ORAŞ CISNĂDIE250851355,38
MUNICIPIUL SIBIU1703268114,76
ŞELIMBĂR15326694,5
ŞURA MICĂ3569164,48
TÂRNAVA3404133,82
ORAŞ OCNA SIBIULUI4379163,65
CÂRŢIŞOARA140953,55
PORUMBACU DE JOS3307113,33
ORLAT3327103,01
MUNICIPIUL MEDIAŞ564631462,59
ŞURA MARE5128132,54
RĂŞINARI5665132,29
ORAŞ COPŞA MICĂ5927132,19
ORAŞ MIERCUREA SIBIULUI4875102,05
HOGHILAG253251,97
ORAŞ SĂLIŞTE6264111,76
NOCRICH343161,75
ARPAŞU DE JOS289451,73
SLIMNIC410671,7
BRATEIU415071,69
POPLACA181231,66
POIANA SIBIULUI247241,62
CRISTIAN450171,56
ORAŞ AVRIG15527241,55
CHIRPĂR194531,54
APOLDU DE JOS130621,53
RACOVIŢA294341,36
ORAŞ AGNITA11637151,29
ROŞIA619081,29
ŞEICA MARE466961,29
SADU271831,1
ŞEICA MICĂ181621,1
ALŢINA191921,04
VALEA VIILOR221320,9
CÂRŢA121910,82
JINA364930,82
BAZNA404430,74
ORAŞ TĂLMACIU836860,72
LOAMNEŞ284020,7
VURPĂR300420,67
BOIŢA158510,63
MERGHINDEAL164310,61
AŢEL170110,59
PĂUCA183810,54
GURA RÂULUI381120,52
MICĂSASA222310,45
TURNU ROŞU253210,39
BIERTAN305910,33
IACOBENI340910,29
MOŞNA375510,27
ORAŞ DUMBRĂVENI842220,24
AXENTE SEVER431510,23
LASLEA427810,23
ALMA191700
BÂRGHIŞ231800
BLĂJEL237400
BRĂDENI165500
BRUIU97500
DÂRLOS362700
LUDOŞ69100
MARPOD97700
MIHĂILENI110900
RÂU SADULUI59800

În conformitate cu adresa CNCCI nr. 117348/05.03.2021, începând din 06.03.2021 rata de incidență la nivel de județ/UAT se calculează automat în platforma alerte.ms.ro . Drept urmare valorile ratei de incidență la nivel județean/UAT pentru ziua curentă au fost extrase din platforma mai sus menționată.

Andreea Ștefan

Purtător de cuvânt Instituția Prefectului Județul Sibiu

Preluat de pe site-ul: https://sb.prefectura.mai.gov.ro/comunicat-de-presa-458/