23.03.2021 – Rata de incidență COVID-19, la nivelul județului Sibiu

23.03.2021 – Informare COVID-19, GCS
26 martie 2021
24.03.2021 – Informare COVID-19, GCS
26 martie 2021

Vă informăm că rata de incidență cumulată la nivelul județului Sibiu este de 2,99/1000 de locuitori în ultimele 14 zile. În ceea ce privește rata de incidență cumulată în UAT-urile din județul Sibiu este următoarea:

UATPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILERata de incidență
TILIŞCA1452106,89
ORAŞ CISNĂDIE250851234,9
ŞELIMBĂR15326724,7
MUNICIPIUL SIBIU1703267964,67
ŞURA MICĂ3569164,48
TÂRNAVA3404144,11
ORAŞ OCNA SIBIULUI4379163,65
ORLAT3327123,61
PORUMBACU DE JOS3307103,02
CÂRŢIŞOARA140942,84
MUNICIPIUL MEDIAŞ564631482,62
ŞURA MARE5128132,54
ORAŞ MIERCUREA SIBIULUI4875122,46
ORAŞ SĂLIŞTE6264132,08
ARPAŞU DE JOS289462,07
HOGHILAG253251,97
ORAŞ COPŞA MICĂ5927111,86
RĂŞINARI5665101,77
NOCRICH343161,75
SLIMNIC410671,7
BRATEIU415071,69
POPLACA181231,66
POIANA SIBIULUI247241,62
CRISTIAN450171,56
ORAŞ AVRIG15527241,55
CHIRPĂR194531,54
APOLDU DE JOS130621,53
ROŞIA619091,45
RACOVIŢA294341,36
VALEA VIILOR221331,36
ŞEICA MICĂ181621,1
SADU271831,1
ŞEICA MARE466951,07
ALŢINA191921,04
ORAŞ AGNITA11637121,03
ORAŞ TĂLMACIU836870,84
CÂRŢA121910,82
JINA364930,82
BAZNA404430,74
LOAMNEŞ284020,7
VURPĂR300420,67
BOIŢA158510,63
MERGHINDEAL164310,61
AŢEL170110,59
PĂUCA183810,54
GURA RÂULUI381120,52
MICĂSASA222310,45
TURNU ROŞU253210,39
BIERTAN305910,33
IACOBENI340910,29
MOŞNA375510,27
LASLEA427810,23
AXENTE SEVER431510,23
ORAŞ DUMBRĂVENI842210,12
DÂRLOS362700
BLĂJEL237400
ALMA191700
LUDOŞ69100
MARPOD97700
BRĂDENI165500
BÂRGHIŞ231800
RÂU SADULUI59800
BRUIU97500
MIHĂILENI110900

În conformitate cu adresa CNCCI nr. 117348/05.03.2021, începând din 06.03.2021 rata de incidență la nivel de județ/UAT se calculează automat în platforma alerte.ms.ro . Drept urmare valorile ratei de incidență la nivel județean/UAT pentru ziua curentă au fost extrase din platforma mai sus menționată.

Andreea Ștefan

Purtător de cuvânt Instituția Prefectului Județul Sibiu

Preluat de pe site-ul: https://sb.prefectura.mai.gov.ro/comunicat-de-presa-456/