08.03.2021 – Rata de incidență COVID-19, la nivelul județului Sibiu

08.03.2021 – Informare COVID-19, GCS
9 martie 2021
09.03.2021 – Informare COVID-19, GCS
9 martie 2021

Vă informăm că rata de incidență cumulată la nivelul județului Sibiu este de 1,88/1000 de locuitori în ultimele 14 zile. În ceea ce privește rata de incidență cumulată în UAT-urile din județul Sibiu este următoarea:

UATPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILERata de incidență
ORLAT3342154,49
AŢEL170163,53
ŞELIMBĂR15274473,08
ORAŞ SĂLIŞTE6285193,02
MUNICIPIUL SIBIU1702934842,84
RĂŞINARI5674152,64
ŞURA MARE5129132,53
PORUMBACU DE JOS331482,41
CRISTIAN4502102,22
ALŢINA192042,08
MUNICIPIUL MEDIAŞ564861132,00
ORAŞ MIERCUREA SIBIULUI488691,84
ORAŞ CISNĂDIE25047441,76
TÂRNAVA341261,76
RACOVIŢA294151,70
CÂRŢA122221,64
ALMA192631,56
APOLDU DE JOS130321,53
ORAŞ COPŞA MICĂ593191,52
SADU272041,47
ORAŞ TĂLMACIU8375121,43
ARPAŞU DE JOS290141,38
TURNU ROŞU253331,18
ORAŞ OCNA SIBIULUI439151,14
ROŞIA617271,13
ŞURA MICĂ354641,13
MARPOD97111,03
SLIMNIC411240,97
ORAŞ AVRIG15542130,84
LOAMNEŞ283320,71
ORAŞ DUMBRĂVENI842260,71
ŞEICA MARE467630,64
BOIŢA158810,63
DÂRLOS362920,55
ŞEICA MICĂ181710,55
GURA RÂULUI381220,52
AXENTE SEVER432120,46
BÂRGHIŞ231310,43
HOGHILAG253210,39
VURPĂR299810,33
NOCRICH343210,29
JINA364810,27
MOŞNA376310,27
BRATEIU415810,24
ORAŞ AGNITA1164010,09
BAZNA405700,00
BIERTAN306200,00
BLĂJEL237100,00
BRĂDENI165400,00
BRUIU97800,00
CÂRŢIŞOARA141400,00
CHIRPĂR195200,00
IACOBENI340600,00
LASLEA427100,00
LUDOŞ69400,00
MERGHINDEAL164400,00
MICĂSASA222700,00
MIHĂILENI110900,00
PĂUCA183800,00
POIANA SIBIULUI247800,00
POPLACA181800,00
RÂU SADULUI60200,00
TILIŞCA145600,00
VALEA VIILOR221600,00

În conformitate cu adresa CNCCI nr. 117348/05.03.2021, începând din 06.03.2021 rata de incidență la nivel de județ/UAT se calculează automat în platforma alerte.ms.ro . Drept urmare valorile ratei de incidență la nivel județean/UAT pentru ziua curentă au fost extrase din platforma mai sus menționată.

Andreea Ștefan

Purtător de cuvânt Instituția Prefectului Județul Sibiu

Preluat de pe site-ul: https://sb.prefectura.mai.gov.ro/comunicat-de-presa-430/